




(15 голосов)
Внутренний код (артикул):
0-0-005-60
Наличие на складе:
нет
УДК: 636.5.087.6
Рекомендації з використання в годівлі птиці комбікормів з частковою та повною заміною протеїну тваринного походження / Т. Є. Клименко, Н. І. Братишко, А. І. Горобець та ін.- Бірки, 2008. - 28 с.
Викладено основні положення успішного застосування в годівлі молодняка та яєчних курей раціонів з мінімальним вмістом тваринних білків, дана характеристика кормів та приведені рецепти комбікормів з частковою та повною заміною білків тваринного походження. Методичні рекомендації розраховані для практичного використання спеціалістами промислових і фермерських господарств, комбікормових заводів. Рекомендації можуть бути використані викладачами і студентами коледжів та вищих навчальних закладів зооінженерного профілю.
ЗМІСТ
ВСТУП
- Основні положення успішного використання раціонів з мінімальним вмістом тваринних білків
- Вік птиці
- Порода птиці
- Біологічна цінність протеїну.
- Енергетична забезпеченість
- Ферментні добавки.
- Контроль за станом птиці
- Основні принципи успішного застосування комбікормів зі зниженим вмістом тваринних білків
- Характеристика кормів для сільськогосподарської птиці
- Норми згодовування повнораціонних комбікормів з повною та частковою заміною тваринних білків молодняку яєчних курей
- Вміст поживних речовин у кормах для сільськогосподарської птиці, %
- Рецепти комбікормів з повною та частковою заміною тваринних кормів
- Використана література
ВСТУП
У птахівництві для забезпечення високої продуктивності сучасних кросів необхідні збалансовані по всіх поживних речовинах і енергії комбікорми. В той же час, дефіцит білкових кормів за даними ФАО сягає більш як 20 млн. т і стабільно збільшується. Особливу проблему становлять корми тваринного походження. Постійне підвищення ринкових цін на рибне борошно в зв`язку з введенням квот на вилов риби призводить до зниження його вводу в комбікорми з економічних мотивів. Використання м′ясо-кісткового борошна обмежується внаслідок частих випадків його низької якості (мікробна контамінація, продукти окислення ліпідів). В державах Європейської співдружності навіть вводиться заборона на використання м′ясо-кісткового борошна. Між тим білки тваринного походження відзначаються збалансованим амінокислотним складом, високою перетравністю, ефективно засвоюються організмом птиці. Відсутність в комбікормі для птиці тваринного протеїну обумовлює погіршення конверсії всього корму в цілому, і відповідно, зниження економічних показників. Перспективи покращення засвоєння (підвищення ефективності використання) рослинних кормів тваринами та птицею останнього часу значно розширились в зв′язку з випуском промисловістю різних спеціальних препаратів: синтетичні амінокислоти, мультиферментні композиції, регулятори обміну речовин, введення яких сприяє кращому балансуванню, перетравленню і засвоєнню раціонів з мінімальним вмістом тваринних білків. Отже, для досягнення високих результатів при мінімальному використанні тваринних білків в раціонах птиці, необхідно оптимально підібрати рослинні компоненти з урахуванням їх особливостей для птиці різних видів і вікових груп і збагатити відповідними добавками.
Написати розробникам